COOP Local tootekataloogProjekti COOP Local tootekataloog

Talutoodete, mahetoidu ja eheda käsitöö soovijate hulk nii Eesti kui mujal Euroopas üha kasvab. Tarbijad hindavad kõrgelt toidu värskust, naturaalsust ja maitset ning seda kõike saavad kohalikud väiketootjad neile pakkuda. Samas vajavad tarbijad teavet ning abi info leidmisel toodete kohta.

Setomaa Liidu, Räpina Inkubatsioonikeskuse, Võru valla, Ape valla ja Smiltene valla koostööprojekti COOP Local abil sai valmis kohalike piima-lihatootjate, aiasaaduste tootjate ja töötlejate ning käsitööliste kaardipõhine tootekataloog, mis aitab terviseteadlikul ja käsitööhuvilisel tarbijal leida üles neid huvitavad kohalikud tooted. Projektis COOP Local osalevate väiketootjate tootekataloog on kantud ka kaardile, et tarbijatel oleks neid lihtsam leida.
Projektis osalevad nelja valdkonna väikeettevõtjad: marja- ja puuviljakasvatajad ning -töötlejad, piima- ja lihatootjad ning -töötlejad, köögivilja- ja taimekasvatajad ning -töötlejad ja käsitöömeistrid. Teave nende valdkondade väiketootjate poolt pakutavate toodete kohta on nüüd kataloogis hõlpsasti leitav.

TARBI TARGALT, OSTA OMADELT! Vaata COOP Local tootekataloogi:
- Kataloog Google Maps kaardirakendusel asub siin.
- Kataloogi pdf. versioon asub
siin.

Kaardipõhise tootekataloogiga on võimalik edaspidi liituda ka teistel sama piirkonna eelpoolnimetatud valdkondades tegutsevatel väiketootjatel. Soovijad palun võtta ühendust: Helen Zupsmann, helen.zupsmann@gmail.com, 5063956.

Projekti “COOP Local” elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020. Projekti kohta saab lähemalt lugeda siin.

See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.


LOOMEMAJARäpina Inkubatsioonikeskus | Pargi 31 Räpina, 64505 Põlvamaa; | E-post: leo@ariabi.ee